- Loyal
- 51100
51100 Bearing | Loyal
| 51100 interchange NTN-SNR 51100 | |
| 51100 cross reference NTN-SNR 51100 | |
| 51100 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 51100 |
| D | 24,000 mm |
| d | 10,000 mm |
| H | 9,000 mm |
| Size (mm) | 10x24x9 |
| Width (mm) | 9,000 |
| Bearing number | 51100 |
| Bore Diameter (mm) | 10,000 |
| Outer Diameter (mm) | 24,000 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



51100 PDF download