- Loyal
- 135069X/135120G
135069X/135120G Bearing | Loyal
| 135069X/135120G interchange Gamet 135069X/135120G | |
| 135069X/135120G cross reference Gamet 135069X/135120G | |
| 135069X/135120G Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 135069X/135120G |
| D | 120 mm |
| d | 69,85 mm |
| T | 89 mm |
| C | 73,12 mm |
| r | 0,8 mm |
| F | 7,94 mm |
| L | 8 mm |
| R | 3,57 mm |
| db | 115 mm |
| da | 84 mm |
| Weight | 2,73 Kg |
| Size (mm) | 69.85x120x89 |
| Width (mm) | 89 |
| Bearing number | 135069X/135120G |
| Bore Diameter (mm) | 69,85 |
| Outer Diameter (mm) | 120 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



135069X/135120G PDF download