- Loyal
- 133076X/133127G
133076X/133127G Bearing | Loyal
| 133076X/133127G interchange Gamet 133076X/133127G | |
| 133076X/133127G cross reference Gamet 133076X/133127G | |
| 133076X/133127G Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 133076X/133127G |
| D | 127 mm |
| d | 76,2 mm |
| T | 73 mm |
| C | 60,5 mm |
| r | 0,8 mm |
| F | 6,25 mm |
| L | 8 mm |
| R | 2,5 mm |
| db | 125 mm |
| da | 92 mm |
| Weight | 3,23 Kg |
| Size (mm) | 76.2x127x73 |
| Width (mm) | 73 |
| Bearing number | 133076X/133127G |
| Bore Diameter (mm) | 76,2 |
| Outer Diameter (mm) | 127 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



133076X/133127G PDF download