- Loyal
- 3207B2RS/C3
3207B2RS/C3 Bearing | Loyal
| 3207B2RS/C3 interchange Fersa 3207B2RS/C3 | |
| 3207B2RS/C3 cross reference Fersa 3207B2RS/C3 | |
| 3207B2RS/C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 3207B2RS/C3 |
| D | 72 mm |
| d | 35 mm |
| B | 27 mm |
| Size (mm) | 35x72x27 |
| Width (mm) | 27 |
| Bearing number | 3207B2RS/C3 |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 72 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



3207B2RS/C3 PDF download