- Loyal
- TBR 25
TBR 25 Bearing | Loyal
| TBR 25 interchange NBS TBR 25 | |
| TBR 25 cross reference NBS TBR 25 | |
| TBR 25 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | TBR 25 |
| d | 25 mm |
| e | 11,5 mm |
| h | 28 mm |
| A | 12 mm |
| H | 41 mm |
| J | 65 mm |
| W | 82 mm |
| B1 | 65 mm |
| B2 | 50 mm |
| Weight | 0,6 Kg |
| Thread (G1) | M8 |
| Bearing number | TBR 25 |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1,568 kN |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



TBR 25 PDF download