- Loyal
- CRF-31312 A
CRF-31312 A Bearing | Loyal
| CRF-31312 A interchange Loyal CRF-31312 A | |
| CRF-31312 A cross reference Loyal CRF-31312 A | |
| CRF-31312 A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CRF-31312 A |
| Size (mm) | 60x130x33.500 |
| Width (mm) | 33,500 |
| Weight (kg) | 1.89 |
| Compatibility | MAN |
| Bearing number | CRF-31312 A |
| Designation ISO | 6-27312A |
| Designation SKF | |
| Bore Diameter (mm) | 60,000 |
| Outer Diameter (mm) | 130,000 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



CRF-31312 A PDF download