- Loyal
- 3206B2RS/C3
3206B2RS/C3 Bearing | Loyal
| 3206B2RS/C3 interchange Fersa 3206B2RS/C3 | |
| 3206B2RS/C3 cross reference Fersa 3206B2RS/C3 | |
| 3206B2RS/C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 3206B2RS/C3 |
| D | 62 mm |
| d | 30 mm |
| B | 23,8 mm |
| Size (mm) | 30x62x23.8 |
| Width (mm) | 23,8 |
| Bearing number | 3206B2RS/C3 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



3206B2RS/C3 PDF download