- Loyal
- 133075/133127P
133075/133127P Bearing | Loyal
| 133075/133127P interchange Gamet 133075/133127P | |
| 133075/133127P cross reference Gamet 133075/133127P | |
| 133075/133127P Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 133075/133127P |
| C | 60,5 mm |
| L | 8 mm |
| S | 33,25 mm |
| R | 2,5 mm |
| d | 75 mm |
| D | 127 mm |
| T | 66,75 mm |
| B | 33,5 mm |
| M | 102 mm |
| r | 0,8 mm |
| F | 6,25 mm |
| da | 92 mm |
| Weight | 2,79 Kg |
| Size (mm) | 75x127x66.75 |
| Width (mm) | 66,75 |
| Bearing number | 133075/133127P |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 127 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



133075/133127P PDF download