- Loyal
- 133075/133127H
133075/133127H Bearing | Loyal
| 133075/133127H interchange Gamet 133075/133127H | |
| 133075/133127H cross reference Gamet 133075/133127H | |
| 133075/133127H Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 133075/133127H |
| E | 24,7 mm |
| H | 5,55 mm |
| R | 2,5 mm |
| L | 8 mm |
| d | 75 mm |
| D | 127 mm |
| T | 73 mm |
| C | 60,5 mm |
| J | 132,55 mm |
| F | 6,25 mm |
| G | 11,8 mm |
| da | 92 mm |
| Weight | 3,3 Kg |
| Size (mm) | 75x127x73 |
| Width (mm) | 73 |
| Bearing number | 133075/133127H |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 127 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



133075/133127H PDF download