- Loyal
- 133075/133127G
133075/133127G Bearing | Loyal
| 133075/133127G interchange Gamet 133075/133127G | |
| 133075/133127G cross reference Gamet 133075/133127G | |
| 133075/133127G Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 133075/133127G |
| D | 127 mm |
| d | 75 mm |
| T | 73 mm |
| C | 60,5 mm |
| r | 0,8 mm |
| F | 6,25 mm |
| L | 8 mm |
| R | 2,5 mm |
| db | 125 mm |
| da | 92 mm |
| Weight | 3,23 Kg |
| Size (mm) | 75x127x73 |
| Width (mm) | 73 |
| Bearing number | 133075/133127G |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 127 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



133075/133127G PDF download