- Loyal
- 133075/133127C
133075/133127C Bearing | Loyal
| 133075/133127C interchange Gamet 133075/133127C | |
| 133075/133127C cross reference Gamet 133075/133127C | |
| 133075/133127C Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 133075/133127C |
| C | 27 mm |
| F | 6,25 mm |
| R | 2,5 mm |
| J | 132,55 mm |
| d | 75 mm |
| D | 127 mm |
| T | 33,25 mm |
| B | 33,5 mm |
| G | 11,8 mm |
| r | 2,5 mm |
| da | 92 mm |
| C1 | 5,55 mm |
| Weight | 1,62 Kg |
| Size (mm) | 75x127x33.25 |
| Width (mm) | 33,25 |
| Bearing number | 133075/133127C |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 127 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



133075/133127C PDF download