- Loyal
- 133075/133127
133075/133127 Bearing | Loyal
| 133075/133127 interchange Gamet 133075/133127 | |
| 133075/133127 cross reference Gamet 133075/133127 | |
| 133075/133127 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 133075/133127 |
| D | 127 mm |
| d | 75 mm |
| T | 33,25 mm |
| B | 33,5 mm |
| C | 27 mm |
| r | 2,5 mm |
| F | 6,25 mm |
| R | 2,5 mm |
| Da | 118 mm |
| da | 92 mm |
| Weight | 1,56 Kg |
| Size (mm) | 75x127x33.25 |
| Width (mm) | 33,25 |
| Bearing number | 133075/133127 |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 127 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



133075/133127 PDF download