- Loyal
- KB60125-PP
KB60125-PP Bearing | Loyal
| KB60125-PP interchange NBS KB60125-PP | |
| KB60125-PP cross reference NBS KB60125-PP | |
| KB60125-PP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KB60125-PP |
| d | 60 mm |
| D | 90 mm |
| W | 3,15 mm |
| L | 125 mm |
| D1 | 86,5 mm |
| L1 | 101,7 mm |
| Weight | 2,01 Kg |
| Bearing number | KB60125-PP |
| Bore Diameter (mm) | 60 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
| Basic dynamic load rating (C) | 4,8 kN |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



KB60125-PP PDF download