- Loyal
- 6701ZZ
6701ZZ Bearing | Loyal
| 6701ZZ interchange NTN 6701ZZ | |
| 6701ZZ cross reference NTN 6701ZZ | |
| 6701ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6701ZZ |
| D | 18,000 mm |
| d | 12,000 mm |
| B | 4,000 mm |
| C | 4,000 mm |
| Size (mm) | 12x18x4 |
| Width (mm) | 4,000 |
| Bearing number | 6701ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 12,000 |
| Outer Diameter (mm) | 18,000 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



6701ZZ PDF download