- Loyal
- 6801LBLU
6801LBLU Bearing | Loyal
| 6801LBLU interchange NTN 6801LBLU | |
| 6801LBLU cross reference NTN 6801LBLU | |
| 6801LBLU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6801LBLU |
| D | 21,000 mm |
| d | 12,000 mm |
| B | 5,000 mm |
| C | 5,000 mm |
| Size (mm) | 12x21x5 |
| Width (mm) | 5,000 |
| Bearing number | 6801LBLU |
| Bore Diameter (mm) | 12,000 |
| Outer Diameter (mm) | 21,000 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



6801LBLU PDF download