- Loyal
- 6801-2RS C3
6801-2RS C3 Bearing | Loyal
| 6801-2RS C3 interchange PFI 6801-2RS C3 | |
| 6801-2RS C3 cross reference PFI 6801-2RS C3 | |
| 6801-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6801-2RS C3 |
| D | 21 mm |
| d | 12 mm |
| B | 5 mm |
| Size (mm) | 12x21x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 6801-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 21 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



6801-2RS C3 PDF download