- Loyal
- 6802Z
6802Z Bearing | Loyal
| 6802Z interchange NTN 6802Z | |
| 6802Z cross reference NTN 6802Z | |
| 6802Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6802Z |
| D | 24,000 mm |
| d | 15,000 mm |
| B | 5,000 mm |
| C | 5,000 mm |
| Size (mm) | 15x24x5 |
| Width (mm) | 5,000 |
| Bearing number | 6802Z |
| Bore Diameter (mm) | 15,000 |
| Outer Diameter (mm) | 24,000 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



6802Z PDF download