- Loyal
- 6802-2RS C3
6802-2RS C3 Bearing | Loyal
| 6802-2RS C3 interchange PFI 6802-2RS C3 | |
| 6802-2RS C3 cross reference PFI 6802-2RS C3 | |
| 6802-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6802-2RS C3 |
| D | 24 mm |
| d | 15 mm |
| B | 5 mm |
| Size (mm) | 15x24x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 6802-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 24 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



6802-2RS C3 PDF download