- Loyal
- 65TM02U40A
65TM02U40A Bearing | Loyal
| 65TM02U40A interchange NSK 65TM02U40A | |
| 65TM02U40A cross reference NSK 65TM02U40A | |
| 65TM02U40A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 65TM02U40A |
| D | 100 mm |
| d | 65 mm |
| B | 17 mm |
| Size (mm) | 65x100x17 |
| Width (mm) | 17 |
| Bearing number | 65TM02U40A |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 100 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



65TM02U40A PDF download