- Loyal
- 6426
6426 Bearing | Loyal
| 6426 interchange NTN 6426 | |
| 6426 cross reference NTN 6426 | |
| 6426 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6426 |
| D | 340,000 mm |
| d | 130,000 mm |
| B | 78,000 mm |
| C | 78,000 mm |
| Size (mm) | 130x340x78 |
| Width (mm) | 78,000 |
| Bearing number | 6426 |
| Bore Diameter (mm) | 130,000 |
| Outer Diameter (mm) | 340,000 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



6426 PDF download