- Loyal
- 6422
6422 Bearing | Loyal
| 6422 interchange ISO 6422 | |
| 6422 cross reference ISO 6422 | |
| 6422 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6422 |
| D | 280 mm |
| d | 110 mm |
| B | 65 mm |
| C | 65 mm |
| Size (mm) | 110x280x65 |
| Width (mm) | 65 |
| Bearing number | 6422 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 280 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



6422 PDF download