- Loyal
- 6416M
6416M Bearing | Loyal
| 6416M interchange SNR 6416M | |
| 6416M cross reference SNR 6416M | |
| 6416M Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6416M |
| D | 200,000 mm |
| d | 80,000 mm |
| B | 48,000 mm |
| C | 48,000 mm |
| Size (mm) | 80x200x48 |
| Width (mm) | 48,000 |
| Bearing number | 6416M |
| Bore Diameter (mm) | 80,000 |
| Outer Diameter (mm) | 200,000 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



6416M PDF download