- Loyal
- 6803LB
6803LB Bearing | Loyal
| 6803LB interchange NTN 6803LB | |
| 6803LB cross reference NTN 6803LB | |
| 6803LB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6803LB |
| D | 26,000 mm |
| d | 17,000 mm |
| B | 5,000 mm |
| C | 5,000 mm |
| Size (mm) | 17x26x5 |
| Width (mm) | 5,000 |
| Bearing number | 6803LB |
| Bore Diameter (mm) | 17,000 |
| Outer Diameter (mm) | 26,000 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



6803LB PDF download