- Loyal
- 6415
6415 Bearing | Loyal
| 6415 interchange SIGMA 6415 | |
| 6415 cross reference SIGMA 6415 | |
| 6415 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6415 |
| D | 190 mm |
| d | 75 mm |
| B | 45 mm |
| C | 45 mm |
| Size (mm) | 75x190x45 |
| Width (mm) | 45 |
| Bearing number | 6415 |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 190 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



6415 PDF download