- Loyal
- 6411N
6411N Bearing | Loyal
| 6411N interchange SNR 6411N | |
| 6411N cross reference SNR 6411N | |
| 6411N Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6411N |
| D | 140,000 mm |
| d | 55,000 mm |
| B | 33,000 mm |
| C | 33,000 mm |
| Size (mm) | 55x140x33 |
| Width (mm) | 33,000 |
| Bearing number | 6411N |
| Bore Diameter (mm) | 55,000 |
| Outer Diameter (mm) | 140,000 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



6411N PDF download