- Loyal
- 6805ZZNR
6805ZZNR Bearing | Loyal
| 6805ZZNR interchange NTN 6805ZZNR | |
| 6805ZZNR cross reference NTN 6805ZZNR | |
| 6805ZZNR Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6805ZZNR |
| D | 37,000 mm |
| d | 25,000 mm |
| B | 7,000 mm |
| C | 7,000 mm |
| Size (mm) | 25x37x7 |
| Width (mm) | 7,000 |
| Bearing number | 6805ZZNR |
| Bore Diameter (mm) | 25,000 |
| Outer Diameter (mm) | 37,000 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



6805ZZNR PDF download