- Loyal
- 6806LLUNR
6806LLUNR Bearing | Loyal
| 6806LLUNR interchange NTN 6806LLUNR | |
| 6806LLUNR cross reference NTN 6806LLUNR | |
| 6806LLUNR Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6806LLUNR |
| D | 42,000 mm |
| d | 30,000 mm |
| B | 7,000 mm |
| C | 7,000 mm |
| Size (mm) | 30x42x7 |
| Width (mm) | 7,000 |
| Bearing number | 6806LLUNR |
| Bore Diameter (mm) | 30,000 |
| Outer Diameter (mm) | 42,000 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



6806LLUNR PDF download