- Loyal
- 6406-2RS
6406-2RS Bearing | Loyal
| 6406-2RS interchange Fersa 6406-2RS | |
| 6406-2RS cross reference Fersa 6406-2RS | |
| 6406-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6406-2RS |
| D | 90 mm |
| d | 30 mm |
| B | 23 mm |
| Size (mm) | 30x90x23 |
| Width (mm) | 23 |
| Bearing number | 6406-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



6406-2RS PDF download