- Loyal
- 6406
6406 Bearing | Loyal
| 6406 interchange NTN-SNR 6406 | |
| 6406 cross reference NTN-SNR 6406 | |
| 6406 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6406 |
| D | 90,000 mm |
| d | 30,000 mm |
| B | 23,000 mm |
| C | 23,000 mm |
| Size (mm) | 30x90x23 |
| Width (mm) | 23,000 |
| Bearing number | 6406 |
| Bore Diameter (mm) | 30,000 |
| Outer Diameter (mm) | 90,000 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



6406 PDF download