- Loyal
- 681
681 Bearing | Loyal
| 681 interchange ZEN 681 | |
| 681 cross reference ZEN 681 | |
| 681 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 681 |
| D | 3 mm |
| d | 1 mm |
| B | 1 mm |
| C | 1 mm |
| Size (mm) | 1x3x1 |
| Width (mm) | 1 |
| Bearing number | 681 |
| Bore Diameter (mm) | 1 |
| Outer Diameter (mm) | 3 |
| (Grease) Lubrication Speed | 130000 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,096 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,026 kN |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



681 PDF download