- Loyal
- 6810-2RZ
6810-2RZ Bearing | Loyal
| 6810-2RZ interchange CYSD 6810-2RZ | |
| 6810-2RZ cross reference CYSD 6810-2RZ | |
| 6810-2RZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6810-2RZ |
| D | 65 mm |
| d | 50 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Weight | 0,057 Kg |
| Size (mm) | 50x65x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | 6810-2RZ |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 65 |
| Basic dynamic load rating (C) | 5,1 kN |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



6810-2RZ PDF download