- Loyal
- 6404-2RS
6404-2RS Bearing | Loyal
| 6404-2RS interchange Fersa 6404-2RS | |
| 6404-2RS cross reference Fersa 6404-2RS | |
| 6404-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6404-2RS |
| D | 72 mm |
| d | 20 mm |
| B | 19 mm |
| Size (mm) | 20x72x19 |
| Width (mm) | 19 |
| Bearing number | 6404-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 72 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



6404-2RS PDF download