- Loyal
- 6404 ZZ
6404 ZZ Bearing | Loyal
| 6404 ZZ interchange ISO 6404 ZZ | |
| 6404 ZZ cross reference ISO 6404 ZZ | |
| 6404 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6404 ZZ |
| D | 72 mm |
| d | 20 mm |
| B | 19 mm |
| C | 19 mm |
| Size (mm) | 20x72x19 |
| Width (mm) | 19 |
| Bearing number | 6404 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 72 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



6404 ZZ PDF download