- Loyal
- 6403
6403 Bearing | Loyal
| 6403 interchange Loyal 6403 | |
| 6403 cross reference Loyal 6403 | |
| 6403 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6403 |
| D | 62 mm |
| d | 17 mm |
| B | 17 mm |
| C | 17 mm |
| Size (mm) | 17x62x17 |
| Width (mm) | 17 |
| Bearing number | 6403 |
| Bore Diameter (mm) | 17 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



6403 PDF download