- Loyal
- 63801-ZZ
63801-ZZ Bearing | Loyal
| 63801-ZZ interchange ISB 63801-ZZ | |
| 63801-ZZ cross reference ISB 63801-ZZ | |
| 63801-ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63801-ZZ |
| D | 21 mm |
| d | 12 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| Weight | 0,0063 Kg |
| Size (mm) | 12x21x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | 63801-ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 21 |
| Basic dynamic load rating (C) | 149 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,68 kN |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



63801-ZZ PDF download