- Loyal
- 63800
63800 Bearing | Loyal
| 63800 interchange ISO 63800 | |
| 63800 cross reference ISO 63800 | |
| 63800 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63800 |
| D | 19 mm |
| d | 10 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| Size (mm) | 10x19x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | 63800 |
| Bore Diameter (mm) | 10 |
| Outer Diameter (mm) | 19 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



63800 PDF download