- Loyal
- 638/4-ZZ
638/4-ZZ Bearing | Loyal
| 638/4-ZZ interchange ISB 638/4-ZZ | |
| 638/4-ZZ cross reference ISB 638/4-ZZ | |
| 638/4-ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 638/4-ZZ |
| D | 9 mm |
| d | 4 mm |
| B | 4 mm |
| C | 4 mm |
| Weight | 0,0013 Kg |
| Size (mm) | 4x9x4 |
| Width (mm) | 4 |
| Bearing number | 638/4-ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 4 |
| Outer Diameter (mm) | 9 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,53 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,18 kN |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



638/4-ZZ PDF download