- Loyal
- 638-2RS C3
638-2RS C3 Bearing | Loyal
| 638-2RS C3 interchange PFI 638-2RS C3 | |
| 638-2RS C3 cross reference PFI 638-2RS C3 | |
| 638-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 638-2RS C3 |
| D | 28 mm |
| d | 8 mm |
| B | 9 mm |
| Size (mm) | 8x28x9 |
| Width (mm) | 9 |
| Bearing number | 638-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 8 |
| Outer Diameter (mm) | 28 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



638-2RS C3 PDF download