- Loyal
- 637
637 Bearing | Loyal
| 637 interchange ISO 637 | |
| 637 cross reference ISO 637 | |
| 637 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 637 |
| D | 26 mm |
| d | 7 mm |
| B | 9 mm |
| C | 9 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Size (mm) | 7x26x9 |
| Width (mm) | 9 |
| Bearing number | 637 |
| Bore Diameter (mm) | 7 |
| Outer Diameter (mm) | 26 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



637 PDF download