- Loyal
- 636ZZ
636ZZ Bearing | Loyal
| 636ZZ interchange ISO 636ZZ | |
| 636ZZ cross reference ISO 636ZZ | |
| 636ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 636ZZ |
| D | 22 mm |
| d | 6 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Size (mm) | 6x22x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | 636ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 6 |
| Outer Diameter (mm) | 22 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



636ZZ PDF download