- Loyal
- 6814LH
6814LH Bearing | Loyal
| 6814LH interchange NTN 6814LH | |
| 6814LH cross reference NTN 6814LH | |
| 6814LH Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6814LH |
| D | 90,000 mm |
| d | 70,000 mm |
| B | 10,000 mm |
| C | 10,000 mm |
| Size (mm) | 70x90x10 |
| Width (mm) | 10,000 |
| Bearing number | 6814LH |
| Bore Diameter (mm) | 70,000 |
| Outer Diameter (mm) | 90,000 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



6814LH PDF download