- Loyal
- 6360
6360 Bearing | Loyal
| 6360 interchange ISO 6360 | |
| 6360 cross reference ISO 6360 | |
| 6360 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6360 |
| D | 620 mm |
| d | 300 mm |
| B | 109 mm |
| C | 109 mm |
| Size (mm) | 300x620x109 |
| Width (mm) | 109 |
| Bearing number | 6360 |
| Bore Diameter (mm) | 300 |
| Outer Diameter (mm) | 620 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



6360 PDF download