- Loyal
- 636
636 Bearing | Loyal
| 636 interchange ISO 636 | |
| 636 cross reference ISO 636 | |
| 636 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 636 |
| D | 22 mm |
| d | 6 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Size (mm) | 6x22x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | 636 |
| Bore Diameter (mm) | 6 |
| Outer Diameter (mm) | 22 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



636 PDF download