- Loyal
- 682 XZZ
682 XZZ Bearing | Loyal
| 682 XZZ interchange NSK 682 XZZ | |
| 682 XZZ cross reference NSK 682 XZZ | |
| 682 XZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 682 XZZ |
| D | 6 mm |
| d | 2,5 mm |
| B | 2,6 mm |
| C | 2,6 mm |
| r min. | 0,08 mm |
| Weight | 0,00029 Kg |
| db max. | 3,7 mm |
| Db min. | 5,4 mm |
| rb max. | 0,08 mm |
| Size (mm) | 2.5x6x2.6 |
| Width (mm) | 2,6 |
| Bearing number | 682 XZZ |
| Bore Diameter (mm) | 2,5 |
| Outer Diameter (mm) | 6 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,208 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,074 kN |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



682 XZZ PDF download