- Loyal
- 681X
681X Bearing | Loyal
| 681X interchange ISO 681X | |
| 681X cross reference ISO 681X | |
| 681X Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 681X |
| D | 4 mm |
| d | 1,5 mm |
| B | 1,2 mm |
| C | 1,2 mm |
| r min. | 0,05 mm |
| Size (mm) | 1.5x4x1.2 |
| Width (mm) | 1,2 |
| Bearing number | 681X |
| Bore Diameter (mm) | 1,5 |
| Outer Diameter (mm) | 4 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



681X PDF download