- Loyal
- 634-2RS C3
634-2RS C3 Bearing | Loyal
| 634-2RS C3 interchange PFI 634-2RS C3 | |
| 634-2RS C3 cross reference PFI 634-2RS C3 | |
| 634-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 634-2RS C3 |
| D | 16 mm |
| d | 4 mm |
| B | 5 mm |
| Size (mm) | 4x16x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 634-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 4 |
| Outer Diameter (mm) | 16 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



634-2RS C3 PDF download