- Loyal
- 634-2RS
634-2RS Bearing | Loyal
| 634-2RS interchange ISO 634-2RS | |
| 634-2RS cross reference ISO 634-2RS | |
| 634-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 634-2RS |
| D | 16 mm |
| d | 4 mm |
| B | 5 mm |
| C | 5 mm |
| Size (mm) | 4x16x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 634-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 4 |
| Outer Diameter (mm) | 16 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



634-2RS PDF download