- Loyal
- 63318 ZZ
63318 ZZ Bearing | Loyal
| 63318 ZZ interchange ISO 63318 ZZ | |
| 63318 ZZ cross reference ISO 63318 ZZ | |
| 63318 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63318 ZZ |
| D | 190 mm |
| d | 90 mm |
| B | 73 mm |
| C | 73 mm |
| Size (mm) | 90x190x73 |
| Width (mm) | 73 |
| Bearing number | 63318 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
| Outer Diameter (mm) | 190 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



63318 ZZ PDF download