- Loyal
- 6822-2RZ
6822-2RZ Bearing | Loyal
| 6822-2RZ interchange CYSD 6822-2RZ | |
| 6822-2RZ cross reference CYSD 6822-2RZ | |
| 6822-2RZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6822-2RZ |
| D | 140 mm |
| d | 110 mm |
| B | 16 mm |
| C | 16 mm |
| r min. | 1 mm |
| Weight | 0,496 Kg |
| Size (mm) | 110x140x16 |
| Width (mm) | 16 |
| Bearing number | 6822-2RZ |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 140 |
| Basic dynamic load rating (C) | 28,1 kN |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



6822-2RZ PDF download