- Loyal
- 63315 ZZ
63315 ZZ Bearing | Loyal
| 63315 ZZ interchange ISO 63315 ZZ | |
| 63315 ZZ cross reference ISO 63315 ZZ | |
| 63315 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63315 ZZ |
| D | 160 mm |
| d | 75 mm |
| B | 68,3 mm |
| C | 68,3 mm |
| Size (mm) | 75x160x68.3 |
| Width (mm) | 68,3 |
| Bearing number | 63315 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



63315 ZZ PDF download